Slider

Who we are?

The Polish Economic Institute is a public economic think-tank dating back to 1928.

Its research focuses on trade, macroeconomics, energy and the digital economy, with strategic analysis on key areas of social and public life in Poland.

The Institute provides expertise for implementing the Strategy for Responsible Development and helps popularise Polish economic and social research in the country and abroad.

Dzisiejszy Tygodnik Gospodarczy poświęciliśmy w całości zagadnieniu roku przestępnego:
➡️Rok przestępny to... wyższe PKB!
➡️Jak zmienia się praca Polaków od 2000 r.?
➡️Rekordowe zapotrzebowanie na moc wypadnie w dniu przestępnym?
👉Zapraszamy: http://pie.net.pl/wp-content/uploads/2020/02/Tygodnik-Gospodarczy-PIE_08-2020.pdf

Jeśli #makroekonomia nie ma przed tobą tajemnic, to być może szukamy właśnie ciebie! Szczegółowe informacje: http://pie.net.pl/starszy-doradca-ds-makroekonomii/

Dla wszystkich, którzy jeszcze słyszeli. Od jakiegoś czasu rozwijamy podcasty z naszymi @PIE_NET_PL (i nie tylko) ekspertami. Ostatni jest o koronowirusie i powiem szczerze sam dużo się z niego dowiedziałem: http://pie.net.pl/podcast/

Na weekend polecamy posłuchać najnowszego odcinka Podcastu PIE, w którym poruszamy temat #koronawirus COVID-19.

Nasi analitycy opowiadają o prognozach epidemiologicznych, wewnętrznych zawirowaniach w Chinach, a także osłabieniu tamtejszej gospodarki.

https://soundcloud.com/user-98110452/podcast-pie-odcinek-04-koronawirus

W 2018 r. napływ kapitału netto z tytułu BIZ do Polski wyniósł 50,4 mld PLN. To o 45 proc. więcej niż w 2017 r. Ten dwucyfrowy wzrost jest jednak efektem głównie słabego 2017 r. W porównaniu do wcześniejszych lat – 2014-2016 – wysokość BIZ w 2018 r. była umiarkowana.

Skip to content