Slider

Who we are?

The Polish Economic Institute is a public economic think-tank dating back to 1928.

Its research focuses on trade, macroeconomics, energy and the digital economy, with strategic analysis on key areas of social and public life in Poland.

The Institute provides expertise for implementing the Strategy for Responsible Development and helps popularise Polish economic and social research in the country and abroad.

Według International Federation of Robotics w latach 2009-2016 liczba zainstalowanych robotów w Europie w sektorze przetwórstwa przemysłowego wzrosła o 28%, do 369 tys. sztuk. W przeliczeniu na liczbę pracowników oznacza to wzrost z 9 robotów do 11,5 na 1000 pracowników w 2016.

Według @datlab_eu z 2 mln przetargów o wartości ponad 1 bln EUR w latach 2006-2018, 55,6 mld EUR dostarczyły firmy zlokalizowane w rajach podatkowych. Co 20. przetarg wygrywa firma, która pomija organy podatkowe w obrocie gospodarczym.

W nowym 📈Tygodniku Gospodarczym PIE bierzemy pod lupę umowę o wolnym handlu UE z Mercosur, przepływ pieniędzy z unijnych podatków do rajów podatkowych, robotyzację w europejskim przemyśle oraz ochronę środowiska w polskich przedsiębiorstwach. Zapraszamy: https://t.co/LKEgvVxNsk

Skip to content