Slider

Who we are?

The Polish Economic Institute is a public economic think-tank dating back to 1928.

Its research focuses on trade, macroeconomics, energy and the digital economy, with strategic analysis on key areas of social and public life in Poland.

The Institute provides expertise for implementing the Strategy for Responsible Development and helps popularise Polish economic and social research in the country and abroad.

Podczas gdy kolejne kraje Unii Europejskiej rozdysponowują widmo radiowe pomiędzy operatorów i tym samym przybliżają się do budowy sieci #5G, Polska z wielu powodów nie ma już szans, by stać się liderem w uruchamianiu sieci piątej generacji - pisze Ignacy Święcicki.

Po ostatnim szczycie o neutralności klimatycznej do 2050 pora przejść do szczegółowych pomysłów.

JET FUND - Fundusz Sprawiedliwej Transformacji Energetycznej.

👇Więcej w raporcie: J.Dudek, P.Szlagowski, "Co dalej z polityką energetyczną UE?" https://t.co/23fMiPNPd1 https://t.co/GZQnihp3OV

Za oknem słońce, ale może ktoś chce poczytać paper, który jakiś czas temu opublikowaliśmy o tym co dalej z europejską polityką energetyczną: https://t.co/i3th8DilSI

30 maja 2019 r. weszła w życie Umowa o Afrykańskiej Kontynentalnej Strefie Wolnego Handlu. To największe tego rodzaju porozumienie od czasu utworzenia Światowej Organizacji Handlu w 1994 r., mimo że nie podpisała go Nigeria - największa z afrykańskich gospodarek.

Dziś na #MagazynEKG zaprasza @BGoduslawski:

➡️@piotrarak @PIE_NET_PL

➡️@sylvcz @gazeta_wyborcza

@macdac @NewsweekPolska

Adam Grzeszak @Polityka_pl

⏰Zaczynamy!

#EKG #TOKFM

Skip to content