Konferencja Smart City i Internetu Rzeczy

Innovations

14 czerwca 2018 roku na kampusie Uniwersytetu w Białymstoku (ul. Ciołkowskiego 1M) odbyła się konferencja organizowana z okazji obchodów jubileuszu 70-lecia Polskiej Informatyki oraz Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego 2018.

Celem spotkania była promocja polskiej informatyki na Podlasiu, a w szczególności zwrócenie uwagi na nowe światowe trendy i rozwiązania informatyczne dla inteligentnych miast z wykorzystaniem rozwiązań dla ludności, w tym elektronicznych usług z zakresu Internetu Rzeczy (IoT). Zamiarem debaty było także zainteresowanie m.in. przedstawicieli JST nowymi rozwiązaniami energooszczędnymi, jak również przybliżenie tej tematyki młodzieży szkolnej i studentom podlaskich uczelni.

Konferencja wpisuje się w cele Strategii Rozwoju Województwa Podlaskiego do roku 2020, w szczególności w zakresie wykorzystania ICT – strategii promującej szerokie wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych we wszystkich sferach życia i dziedzinach gospodarki.

Patronat merytoryczny objął Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur – Państwowy Instytut Badawczy. Z jego ramienia w spotkaniu wzięła udział dr Katarzyna Dębkowska.

Zapraszamy do obejrzenia wideo ze spotkania:

Szczegółowa agenda konferencji dostępna jest pod adresem: www.smartcities.kierunkowskaz.pl

Zapraszamy do wydarzenia na Facebooku.

Skip to content