Polish Economics Institute at third Congress 590

News  Innovations  Important

Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego, wziął udział w czterech panelach podczas III edycji Kongresu 590, która odbyła się w dniach 15-16 listopada 2018 roku.

Jednym z nich był panel “CEE – the Engine of European Innovation”, w ramach którego dyskutowano nad potencjałem Europy Środkowo-Wschodniej, by stać się jednym z technologicznych liderów kontynentu. Dalsze rozwijanie wyjątkowego talentu IT, zaawansowanej infrastruktury cyfrowej, konkurencyjnych i dobrze wykształconych kadr, wraz z łączną populacją 100 milionów mieszkańców, dają bardzo dużą szansę na uczynienie tego regionu europejskim motorem innowacji. Potrzebna jest jednak do tego ścisła współpraca biznesowa i naukowa na poziomie międzyrządowym. Jak zaplanować stałe platformy takiej kooperacji i przeprowadzić skuteczne reformy dla rozwoju?

Wraz z dyrektorem Polskiego Instytutu Ekonomicznego nad powyższymi zagadnieniami zastanawiała się Minister Przedsiębiorczości i Technologii, Jadwiga Emilewicz, a także Marcin Purta (Partner Zarządzający, McKinsey&Company) oraz Artur Waliszewski (Regional Business Director CEE, Google).

Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo z panelu:

Kongres 590 III edycja – CEE – The Engine of European Innovation

CEE – The Engine of European Innovation

Opublikowany przez Kongres 590 Czwartek, 15 listopada 2018

Skip to content