Marcel Lesik dołączył do zespołu komunikacji PIE

Marcel Lesik

Od początku listopada 2020 r. do zespołu komunikacji Polskiego Instytutu Ekonomicznego dołączył Marcel Lesik, związany wcześniej m.in. z Pulsem Biznesu i portalem Energetyka24.

Marcel Lesik jest autorem licznych raportów i opracowań m.in. w zakresie polityki gospodarczej i energetyki. Ukończył licencjat na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach na kierunku Analityka Gospodarcza oraz studia magisterskie z ekonomii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Wcześniej aktywnie działał w organizacjach pozarządowych, które reprezentował na największych międzynarodowych konferencjach gospodarczych. W Energetyce24 zajmował się branżą chemiczną, zaś w Pulsie Biznesu był odpowiedzialny za tematy makroekonomiczne oraz międzynarodowe. W dziale komunikacji będzie odpowiedzialny za kontakt z mediami oraz za współpracę międzynarodową.

Dołączenie Marcela Lesika do zespołu PIE to kolejne wzmocnienie kadrowe Instytutu w tym roku. W lipcu do zespołu makroekonomii dołączył Jakub Rybacki, wcześniej ekonomista ING. W sierpniu nowym kierownikiem zespołu handlu zagranicznego został Marek Wąsiński, a od października do zespołu strategii dołączył Łukasz Błoński, wcześniej związany m.in. z OECD i Ministerstwem Finansów.

Kontakt dla mediów:

Marcel Lesik

marcel.lesik[at]pie.net.pl

Tel. 510 814 659

For privacy reasons Twitter needs your permission to be loaded.
Wyrażam zgodę