Nowy Jedwabny Szlak a Trójmorze

Nowy Jedwabny Szlak a Trójmorze

17 czerwca o godz. 15.00 podczas specjalnej wideokonferencji Polskiego Instytutu Ekonomicznego odbędzie się debata na temat raportu „Nowy Jedwabny Szlak a Trójmorze. Ewolucja globalnego ładu oraz roli USA i Chin w kontekście bezpieczeństwa i strategicznych interesów Polski”.

Uwaga! Z powodu niespodziewanych problemów technicznych jesteśmy zmuszeni przenieść naszą konferencję na nową datę, 17 czerwca o godz. 15.00. Przepraszamy za utrudnienia!

W trakcie rozmowy z zaproszonymi gośćmi będziemy chcieli rozpocząć dyskusję na temat możliwej zmiany układu sił na arenie międzynarodowej, kształtowania się tzw. Nowego Bretton Woods i perspektyw rozwoju Nowego Jedwabnego Szlaku. Zastanowimy się, jak Państwa Trójmorza i Unia Europejska odnajdą się w tym tarciu cywilizacji i jaki wpływ na geopolitykę i tzw. sticky power globalnych mocarstw ma obecny kryzys wywołany przez COVID-19.

W dyskusji wokół tez zawartych w raporcie wezmą udział:

  • Tony van der Togt, główny analityk holenderskiego Clingendael Institute;
  • Lazar Comanescu, członek Rady Naukowej rumuńskiego think tanku New Strategy Center, minister spraw zagranicznych Rumunii w latach 2008 i 2015-2017;
  • Alicia Garcia Herrero, główna analityczka Bruegel Institute;
  • Benjamin Haddad, dyrektor Inicjatywy Przyszłość Europy w amerykańskim Atlantic Council;
  • Ian Brzeziński, główny analityk w amerykańskim Atlantic Council.

Moderatorem wydarzenia będzie Grzegorz Lewicki, fellow Polskiego Instytutu Ekonomicznego, doktor nauk humanistycznych, absolwent London School of EconomicsMaastricht University, autor wielu książek i publikacji, m.in. Indeksu Mocy Państw (2017).

Wideokonferencja zostanie przeprowadzona na dedykowanej platformie on-line. Aby uzyskać do niej dostęp i mieć możliwość zadawania pytań, prosimy o wcześniejszą rejestrację pod adresem: https://konferencje.pie.net.pl/.

Konferencją będzie prowadzona w języku angielskim.

UWAGA! Dane niezbędne do zalogowania wyślemy w dniu konferencji, pół godziny przed jej rozpoczęciem.

For privacy reasons Twitter needs your permission to be loaded.
Wyrażam zgodę