Polski Instytut Ekonomiczny na COP24

Opublikowano: 10/12/2018

Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego, wziął udział w Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie klimatu, która odbyła się w Katowicach.

Debata „Biznes na rzecz globalnego dobra” dotyczyła działań, jakie przedstawiciele różnych sektorów rynku mogą podjąć, by wspólnie zadbać o czyste powietrze. Zabrali w niej głos m.in. Reinier Schlatmann, prezes Philipsa w krajach Europy Środkowo-Wschodniej oraz Karol Gobczyński, menedżer ds. klimatu i energii w Ikei.

Piotr Arak zwrócił uwagę, że rząd przedstawił już ONZ swoje plany w zakresie Celów Zrównoważonego Rozwoju, wszelkie działania trzeba jednak podejmować bardzo ostrożnie. Polski przemysł i gospodarka obciążone są bowiem bagażem czasów komunizmu, przez co przemian należy dokonywać w inny sposób, niż odbywa się to w państwach zachodnich.

W węższym ujęciu dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego zadeklarował, że jego pracownicy zrezygnowali z samochodów, a zamiast tego korzystają z transportu publicznego i taksówek.

To innowacyjny krok na tle instytucji publicznych w Polsce. Nasza może nie jest duża, liczy 50 osób, ale to nasz wkład w ochronę klimatu – podkreślił Piotr Arak.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z debaty:

For privacy reasons Twitter needs your permission to be loaded.
Wyrażam zgodę