Polski Instytut Ekonomiczny na III edycji Kongresu 590

Opublikowano: 19/11/2018

Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego, wziął udział w czterech panelach podczas III edycji Kongresu 590, która odbyła się w dniach 15-16 listopada 2018 roku.

Jednym z nich był panel „CEE – the Engine of European Innovation”, w ramach którego dyskutowano nad potencjałem Europy Środkowo-Wschodniej, by stać się jednym z technologicznych liderów kontynentu. Dalsze rozwijanie wyjątkowego talentu IT, zaawansowanej infrastruktury cyfrowej, konkurencyjnych i dobrze wykształconych kadr, wraz z łączną populacją 100 milionów mieszkańców, dają bardzo dużą szansę na uczynienie tego regionu europejskim motorem innowacji. Potrzebna jest jednak do tego ścisła współpraca biznesowa i naukowa na poziomie międzyrządowym. Jak zaplanować stałe platformy takiej kooperacji i przeprowadzić skuteczne reformy dla rozwoju?

Wraz z dyrektorem Polskiego Instytutu Ekonomicznego nad powyższymi zagadnieniami zastanawiała się Minister Przedsiębiorczości i Technologii, Jadwiga Emilewicz, a także Marcin Purta (Partner Zarządzający, McKinsey&Company) oraz Artur Waliszewski (Regional Business Director CEE, Google).

For privacy reasons Twitter needs your permission to be loaded.
Wyrażam zgodę